Çetin Avukatlık Ofisi

Çetin Avukatlık Ofisi’nin kurucu avukatı olan Av. Alper ÇETİN, Denizli’de doğmuş, İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır.

İngiltere’de Brighton Embassy CES’de de bir dönem eğitim alan Avukat Alper ÇETİN, Madrid/İSPANYA‘da bulunan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren çok prestijli bir avukatlık ofisi olan Bufete Marin Abogados’da çalışarak mesleğe ilk adımını atmıştır. Madrid’deki çalışma hayatının ardından Türkiye’ye dönen Avukat Alper ÇETİN, ülkemizdeki yasal stajını İzmir merkezli ve yine yüksek itibarlı bir uluslararası avukatlık ofisinde tamamlamasının ardından ülkemizdeki mesleki faaliyetlerine başlamıştır.

Merkezi Londra‘da bulunan Uluslararası Barolar Birliği (IBA) üyesi olan Avukat Alper ÇETİN aynı zamanda, İzmir Üniversitesi Münazara Kulübü kurucu üyeliği, İzmir Fotoğrafçılık Kulübü, ELSA (The European Law Students’ Association), 3H Hareketi aktif üyeliği gibi birçok kulüpte aktif rol oynayan ve oynamakta olan Avukat Alper ÇETİN, aynı zamanda Şirketlerde Finansal Yönetim, Risk Yönetimi ve Finansal Türev Piyasaları, Bankacılık, Dış Ticaret, Bilişim ve Fikri Sinai Haklar v.s. gibi birçok sertifikayı da almaya hak kazanmıştır.

Yurt dışında almış olduğu eğitim, edinmiş olduğu mesleki bilgi ve tecrübe ile ülkemiz sınırları içinde kazanmış olduğu tüm pozitif unsurları profesyonel biçimde mesleğine kanalize eden Avukat Alper ÇETİN, geleneksel avukatlık ve hukuki hizmetlerin yanı sıra çağa ayak uyduran, geniş vizyonlu, uluslararası standartlara uygun ve kurumsal bir şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Geniş bir yelpazede avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri sunan Avukat Alper ÇETİN’in spesifik olarak ilgi ve uzmanlık alanları olarak ise, Sermaye Piyasaları Hukuku ve Şirketler Hukuku olup; yerli veya yabancı sermayeli bir ticari işletmenin güncel olarak ihtiyaç duyabileceği tüm hukuk alanlarını kapsamaktadır. Bu alanlardan başlıcalarının ise Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Vergi Hukuku ve Rekabet Hukuku olduğunu söylemek mümkündür.

Avukat Alper ÇETİN, özellikle Sermaye Piyasaları Hukuku ve daha da spesifikleştirildiği vakit kaldıraçlı alım-satım işlemlerinde ve Forex piyasalarında yatırım kuruluşları ve aracı kuruluşlar ile müşteri ve yatırımcı arasındaki uyuşmazlık ve ihtilâflar noktasında Türkiye’de bilgi ve tecrübe sahibi birkaç hukukçu ve uygulayıcıdan biridir.