Hakkımızda

Avukat Alper ÇETİN

 

izmir avukat Alper Çetin

Çetin Avukatlık Ofisi‘nin kurucu avukatı olan Alper ÇETİN, Denizli’de doğmuş, İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirerek avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır. Avukat Alper ÇETİN hala İzmir Ekonomi Üniversitesi‘nde Özel Hukuk alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir.

İngiltere’de Brighton Embassy CES’de de bir dönem eğitim alan Avukat Alper ÇETİN, Madrid/İSPANYA ‘da bulunan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren prestijli bir avukatlık ofisi olan Bufete Marin Abogados’da staj yapmıştır. Ardından yasal stajını İzmir merkezli ve yine yüksek itibarlı bir uluslararası avukatlık ofisinde tamamlamasının ardından mesleki faaliyetlerine başlamıştır.

Merkezi Londra‘da bulunan Uluslararası Barolar Birliği (IBA) üyesi olan Avukat Alper ÇETİN aynı zamanda, İzmir Üniversitesi Münazara Kulübü kurucu üyeliği, İzmir Fotoğrafçılık Kulübü, ELSA (The European Law Students’ Association), 3H Hareketi aktif üyeliği gibi birçok kulüpte aktif rol oynayan ve oynamakta olan Avukat Alper ÇETİN, aynı zamanda Bilişim ve Fikri Sinai Haklar, Şirketlerde Finansal Yönetim, Risk Yönetimi ve Finansal Türev Piyasaları, Bankacılık, Dış Ticaret, Ceza Muhakemesi Hukukunda Arama v.s. gibi birçok sertifikayı da almaya hak kazanmıştır.

Yurt dışında almış olduğu eğitim, edinmiş olduğu mesleki bilgi ve tecrübe ile ülkemiz sınırları içinde kazanmış olduğu tüm pozitif unsurları profesyonel biçimde mesleğine kanalize eden Avukat Alper ÇETİN, geleneksel avukatlık ve hukuki hizmetlerin yanı sıra çağa ayak uyduran, geniş vizyonlu, uluslararası standartlara uygun ve kurumsal bir şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Geniş bir yelpazede avukatlık ve hukuki danışmanlık yapan Avukat Alper ÇETİN’in spesifik olarak ilgi ve uzmanlık alanları olarak ise, bir sermaye şirketinin güncel olarak karşılaşabileceği ihtilaf, dava ve uyuşmazlıklara ilişkin tüm alanları kapsamakta olup başlıcaları; Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Şirketler Hukuku, Vergi Hukuku, Rekabet Hukuku ve Sözleşmeler Hukukudur.

  • Avukat Alper ÇETİN ile irtibata geçmek için lütfen alper@cetinavukatlik.com e-mail adresini yahut +90 232 999 76 36 numaralı ofis telefonunu kullanınız.